Artykuł

Nareszcie jest okap, którego nie słychać.

  • 24 listopada, 2017

Włoska marka FALMEC stworzyła super ciche okapy, dzięki którym gotowanie w kuchni to jeszcze większa przyjemność oraz koniec z problemem hałasu przy włączonym okapie. Ale od początku.

Produkując ponad 130.000 sztuk rocznie, Falmec dystrybuuje własne produkty na całym świecie. Od ponad 10 lat Falmec obecny jest w Polsce, wraz ze swoją ogólną strategią handlową, którą z sukcesem przedsięwziął już w innych krajach europejskich. Produkty firmy Falmec są innowacyjne i utrzymane w wyjątkowym designie, w których rozwiązania technologiczne łączą się z wyszukanym stylem. Okapy Falmec są absolutnym szczytem funkcjonalności, wydajności, trwałości i gwarantują środowisku czyste powietrze, zawsze perfekcyjnie oczyszczone z zapachów. Co więcej wyrafinowany design produktów Falmec wyposaża kuchnię w elegancką harmonię nawiązując do współczesnego stylu.

Specjalna technologia NRS® (Noise Reduction System), to system opracowany przez Falmec we współpracy z laboratoriami specjalizującymi się w badaniach nad dynamiką płynów, który pozwolił stworzyć kolekcję niezwykle cichych okapów kuchennych, które skutecznie poprawiają jakość życia w kuchni. Technologia NRS® pozwala gotować, pracować, rozmawiać, słuchać muzyki bez charakterystycznego hałasu typowego dla okapu, zachowując przy tym najwyższą wydajność zasysania.

Do -86% mocy dźwięku.

Dzięki przeprowadzonym badaniom przepływu powietrza oraz zastosowanym materiałom, okapy NRS® zmniejszają hałas do minimalnego poziomu, prawie niezauważalnego. W porównaniu do standardowego okapu obecnego na rynku, poziom hałasu został zredukowany radykalnie.

Hałas odbierany jest w skali logarytmicznej, co oznacza, że obniżenie poziomu natężenia dźwięku o 1db odpowiada obniżeniu hałasu o około 20%. Innymi słowy, każde obniżenie natężenia dźwięku o 3db powoduje, że hałas zmniejsza się o połowę.

System NRS® osiąga najlepsze wyniki poprzez ewakuację na zewnątrz oparów z gotowania, ale może być również stosowany w trybie obiegu zamkniętego, z filtrem wielokrotnego użytku z węgla aktywnego o wysokiej wydajności i trwałości.

Dane techniczne:
– Filtr węglowy wielokrotnego użycia z możliwością mycia
– Wysoka wydajność filtracji równa 75%
– Metalowa rączka
– Ramka i filtr metalowy wykonane z aluminium 

Aby zregenerować filtr należy go umyć w zmywarce używając normalnego detergentu w temperaturze nie wyższej niż 65°C, jeżeli to możliwe oddzielnie. Następnie filtr należy aktywować w piecu w temperaturze 100°C przez dziesięć minut.

Gdzie kupić? Ciche okapy z serii NRS marki FALMEC są do kupienia w najlepszych Studiach Kuchennych w Polsce. W wyróżnionych Studiach Kuchennych każdy klient otrzyma 5 lat gwarancji.
Więcej na www.falmecpolska.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *