Artykuł

Minimalizm z błyskiem luksusu od PEKA

  • 01 listopada, 2017

Z drewna powstaje wiele przedmiotów użytkowych, które zachwycają pięknem i funkcjonalnością. Dlatego marka PEKA wybrała dąb jako surowiec do wytwarzania elementów wyposażenia szuflad oraz najnowszej linii koszy Fioro.

Kombinacja metalu i drewna tworzy wizualnie atrakcyjny i nowoczesny element wyposażenia kuchni. Dębowe listwy świetnie komponują się z antracytem, który uwypukla ich szlachetny urok i ciepły kolor. Dodatkowo dno koszy zabezpieczone jest matą antypoślizgową, która utrzymuje w miejscu przechowywane przedmioty i zapobiega przewracaniu.

W jednej linii stylistycznej producent przewidział między innymi wysoki system wysuwny DISPENSA, system PLENO, rozwiązanie do szafek narożnych MAGIC CORNER oraz wąskie cargo typu SNELLO, który sprawdzi się przy zagospodarowaniu wąskich przestrzeni podblatowych, które efektywnie organizuje miejsce w dolnych szafkach. Dodatkowo wszystkie półki można łatwo wyjąć ze stelaża i wyczyścić.
Dopełnieniem całego zestawu są ergonomiczne wkłady na sztućce, które mogą być tak skomponowane i urządzone aby dokładnie dopasowały się do wymagań użytkownika. Mogą być szybko zmienione i dostosowane do innych szerokości lub długości szuflady. Niektóre elementy stworzone zostały z myślą o szufladach niskich, w których przechowujemy sztućce i przybory kuchenne, inne do szuflad wysokich, na większe akcesoria. Można oczywiście łączyć elementy, takie jak np. uchwyty na folię, blok na noże czy wkład utrzymujący słoiczki z przyprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *