Artykuł

Jak zaprojektować małą kuchnię

  • 19 listopada, 2017

Mała kuchnia… Hhmmm… Projektując małą kuchnię musimy dokładnie wymierzyć każdy centymetr tak, aby zmieścić tu wszystkie niezbędne funkcje dla tego typu przestrzeni użytkowych. Nie może więc być tu mowy o żadnych kompromisach aranżacyjnych. Jak zatem urządzić małą kuchnię? Wbrew pozorom sposobów na to jest wiele. Jednym z nich będzie dopasowanie typu zabudowy kuchennej do charakteru naszego wnętrza.

Do kuchni otwartej na salon idealnym rozwiązaniem będzie zabudowa jednorzędowa. Meble na jedną ścianę najlepiej sprawdzają się w małych wnętrzach, gdzie trudno jest rozplanować wszystkie niezbędne w życiu codziennym funkcje powierzchni mieszkalnej. Odpowiednio zaprojektowane staną się prawdziwą ozdobą całej przestrzeni dziennej. Ten typ doskonale sprawdzi się również w wąskich kuchniach całkowicie zamkniętych, których nieduży metraż najtrudniej jest funkcjonalnie urządzić. Meble na jedną ścianę pozwolą tu uzyskać miejsce na mini jadalnię. Ci jednak, którzy zdecydują się na umiejscowienie jadalni w salonie, śmiało mogą pozwolić sobie na zabudowę większą, narożną lub dwurzędową. Dzięki temu uzyskają dodatkowe szafki do przechowywania czy też blaty robocze.

Z kolei w kuchni częściowo zamkniętej najlepiej sprawdzi się zabudowa typu U lub G. Doskonale pozwoli ona zagospodarować każdy kąt. Gdy połączymy ją z wysoką zabudowę, efekt może być imponujący. Nie tylko bowiem stworzymy elegancki tło dla całej aranżacji, ale też uzyskamy dzięki temu naprawdę dużo miejsca na przechowywanie.

 Przy aranżowaniu małej kuchni warto skorzystać z porad dobrych projektantów z doświadczeniem, którzy pomogą zarówno w rozmieszczeniu szafek jak również przy doborze odpowiednich kolorów, frontów, blatów oraz uchwytów. Możemy pomóc, wystarczy napisać do nas w formularzu kontaktowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *